02/12/2018

Tegoroczny sezon wystawowy rozpoczęliśmy w Czechach i w tutaj też go kończy.

Robin podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Pradze rozpoczął Młodzieżowy Championat Czech zdobywając tego dnia wszystkie możliwe tytuły. 

Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicowalii. Do zobaczenia na ringach w 2019 roku!

cz18

24-25/11/2018

Za nami dwa dni starów o licencję zawodniczą podczas Mistrzostw Polski Wyścigów Psich Zaprzęgów w Szamotułach/Koźle. W klasie D0 startował Marcin z Kalą i Robinem, w CC debiutował Dariusz i Lagravis Sambribert.

Nie mogło też zabraknąć w Pucharze Samoyeda naszych najmłodszych zawodników, którzy dostarczyli najwięcej emocji. Więcej zdjęć na naszym facebooku.

kozle18

18/11/2018

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Poznaniu. Robin zdobył tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Polski! 

17/11/2018

GRIZZAM OF WINKY - dziecko naszej Amber rozpoczęło na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Poznaniu swoją wystawową przygodę.
W klasie szczeniąt zdobył ocenę wybitnie obiecującą i pierwszą lokatę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

12/11/2018

W poświąteczny poniedziałek wybraliśmy się z Amber i Xeną na spracer wielorasowy nad jezioro Brzostek pod Poznaniem.

W spotkaniu wziął też udział syn Xenki Abbadon of Jedi zwany Kokosem.  Więcej zdjęć na naszym funpage'u.

 

10-11/11/2018

Zawody Psich Zaprzęgów Minikowo

Za nami towarzystkie zawody psich zaprzęgów. Marcin z Kalą i Robinem debiutował w klasie D0, a  nasi synowie poraz kolejny wystartowali w Pucharze Samoyeda. To była świetna zabawa i na pewno nie ostatnie starty Marcina. W Minikowie spotkaliśmy też naszego Lavertusa - dziecko Kali i Hassan, który też szykuje się do swoich pierwszych zawodów. Drugiego dnia zawodów przypadała setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i stąd na głowie Marcina czapka w barwach narodowych. Dziękujemy znajomym za świetną atmosferę i do zobaczenia niebawem. Więcej zdjeć z Minikowa do zobaczenia na naszyn funpage'u 

Minik18

 

18/10/2018

Vito Valentino, Vermouth Bianco i Versus Versace pojechali do nowych domów.

08/10/2018

Vesper Martini, Vintage Vespa i Vanilla Ice pojechali do nowy domów.

0810

06/10/2018

Maluchy z miotu "V" przeszły badanie słuchu. Wszystkie słyszą prawidłowo obustronnie.

baerv

14/09/2018

Xenka ma już  cztery lata

12/09/2018

 

12.09.2017 przyszły na świat nasze pierwsze wymarzone samoyedy. W miniony weekend świętowaliśmy pierwsze urodziny miotu A (Xena & Jedi). Z Aylą (Aayla Secura), Kalą (Ashla Primaballerina), Kokosem (Abbadon of Jedi) i Akinem (Anakin Skywalker) oraz ich rodzinami zwiedziliśmy Dziewiczą Górę, zdobyliśmy wieżę widokową a w bazie pod górą urządziliśmy mały piknik. Jesteśmy dumni z naszych maluchów, które przepięknie wyrosły ale najbardziej nas cieszy, że mają kochające rodziny i wiodą cudowne pieskie życie. Dziękujemy Karolina Jakub Sylwia Krzysztof Ola, Michał, Marlena

 

08/09/2018

Na II Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Kołobrzegu Robin zachwycił sędziego i uzyskał ostatni wniosek na Młodzieżowego Championa Polski, dostał też tytuł Zwycięzcy Rasy a podczas finału dla ras nieuznanych zdobył pierwszą lokatę! Pękamy z dumy. 

 

03/09/2018

Najmłodszy w stadzie Robin świętuje pierwsze urodziny 

 

 

21/08/2018

3 urodziny Hassana

13/08/2018

Druga wystawa Robina pełna sukcesów. Wróciliśmy z tytuałami Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior i Zwycięzca Rasy. 

torun18

 

09/08/2018

Mamy szczenięta!

W najgorętszy dzień tego lata na świat przyszło 7 cudnych łajek jakuckich Bony i Almassa.

6 chłopców i 1 dziewczynka czekają na wyjątkowe domy.

Zapraszam do kontaktu i działu mioty.

29/07/2018

Robin zadebiutował na krajowej wystawie w Chojnicach. Pięknie zprezentował się w ringu i zdobył ocenę doskonałą oraz tytuły Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior i Zwycięzca Rasy.

23/07/2018

Do naszego stada dołączył Robinzon. Uroczy łajkowy młodzieniec o wspaniałym charakterze skradł nasze serca. Węcej o Robinie tutaj

19/07/2018

Ciąża potwierdzona! Spodziewamy się szczeniąt w pierwszej połowie sierpnia. Zapraszamy do rezerwacji. Więcej informacji w dziale plany hodowlane

sam1

14-15/07/2018

W miniony weekend świętowaliśmy urodziny naszych pierwszych szczeniąt Łajek Jakuckich, których rodzicami są Kala i Hassan. Wybraliśmy się do Bielsko-Białej, gdzie wraz z piątką maluchów zdobyliśmy Kozią Górkę. Pierwszy na szczycie był Lavertus. Pobiegaliśmy po torze agillity w Dogolandii. Tutaj większość psiaków dzielnie pokonywała przeszkody poraz pierwszy, a królową toru jest bez wątpienia Luxanna. Było też ognisko, kiełbaski i dużo dobrego humoru. W spotkaniu ubrały też udział dwie inne łajki, owczarek belgijski oraz samoyed, które na codzień mieszkają z naszymi łajkami. Cudnie jest mieć okazje zobaczyć po roku prawie wszystkie maluchy poznać ich wspaniałe charaktery i widzieć, że są po prostu szczęśliwe.

Dziękuję właścicielom Lulka, Lesia, Luxanny, Lavertusa i Irmy za ten wspaniały weekend. Psiaki mają najlepsze domy na świecie!

Więcej zdjęć z tego spotkania na naszym facebooku klik

IMG 1665

07/07/2018

 

Drugie urodziny świętuje Bona. Dziś także pierwsze urodziny naszego miotu L - łajki jakuckie.

10/06/2018

Szczenię z naszej hodowli ANAKIN SKYWALKER Sambribert (Xena & Jedi) zdobył na dzisiejszej Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Kaliszu ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie!

03/06/2018

Międzynarodowa wystawa Psów Rasowych Prestige Leszno

Hassan w klasie championów zdobył CAC oraz Zwycięstwo Rasy. Jak na champioona przystało zaprezentował się doskonale. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego chłopaka.

 

02/06/20218

GRANDA i GINGER pojechały do nowych domów. Tym samym nie mamy w tej chwili już szczeniaczków rasy Samoyed.

Kolejny miot planujemy zimą tego roku. Zachęcamy do śledzenia naszej strony.

    

 

21/05/2018

Nasza Kala oficjalnie Grand Champion Polski. Jest pierwszą łajką jakucką z tym tutułem i ósmym psem w kraju!

 

 

12/05/2018

Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Łodzi zadebiutował synek Xeny i Jedi'a.
ANAKIN SKYWALKER Sambribert zdobył w klasie szczeniąt ocenę doskonałą i I lokatę. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy 

05/05-19/05/2018

Czas leci szybko i chłopcy niesetety opuścili nasz dom by zamieszkać z nowymi rodzinami 

GARMADON OF WINKY, GUARDIAN OF WINKY, GRIZZAM OF WINKY, GALAN OF WINKY, GUIDO OF WINKY.

Dziękujemy nowym właścicielom za zaufanie i życzymy długich lat razem

 

07/04/2018

Jeden dzień dwie wystawy! Dzięki pomocy naszych przyjaciół nasze łajki były dziś na wystawie w Polsce i w Czechach. Kala w Warszawie zdobyła CAC w klasie Championów i tytuł Zwyciezcy Płci Przeciwnej. Bona w Ostravie w klasie otwartej zgarnęła Zwycięstwo Rasy i ukończyła Championat Czech!

pageCZ

04/04/2018

Lulek, który wrócił do nas z Francji i troszkę u nas gościł, znalazł wreszcie tą swoją wymarzoną, najwspanialszzą rodzinę! Zamieszkał pod Poznaniem z Maritą i jej rodziną.

Dziękujemy że dołączyliscie do naszej łajkowej rodziny!

31/03/2018

Radosnych Świąt Wielkanocnych!

25/03/2018

Xenka i Lagravis wzięli udział w zlocie poznańskich samoyedów. Udało nam się tam spotkać z 6 miesięcznymi już dziećmi Xeny

ABBADON OF JEDI (Kokos) i ANAKIN SKYWALKER (Aki)

Aki, Xena i Kokos

11/03/2018

Dzieci Amber i Winkiego już są z nami! W nocy z soboty na niedzielę przyszły na świat dwie wspaniałe dziewczyny i pięciu silnych chłopców.

Więcej informacji w dziale mioty

03/03/2018

I Bieg Śnieżnych Psów

Sobotnie przedpołudnie spędziliśmy na świetnych zawodach zorganizowanych przez Centrum Szkoleniowe PIES. Do startu ruszyli nasi milusińscy z mamami w psich i ludzkich teamach. Trasę 5 km pokonaliśmy w malowniczym lasku Marcelin w Poznaniu. Na mecie dostaliśmy medale a psiaki pamiątkowe chusty. Cały dochód z imprezy zasili konto fundacji na rzecz ochrony zwierząt Sfora Husky. W psiej grupie startowała Kala z Lagravisem i Leą.

page1

 

02/03/2018

CACIB Drzonków o/Zielona Góra

Historia zatoczyła koło. Trzy lata temu Kala debiutowała w klasie młodszych szczeniąt u sędziego Petra Rehanek. Dziś ukończyła u tego samego pana Grand Champion Polski! Zdobyła go w trzy tygodnie i jest pierwszą łajką jakucką z tym tytułem w Polsce!

Z niecierpliwością czekamy na oficjalny dyplom. 

kala

25/02/2018

Champion of Champions

Kala pierwszą łajką jakucką na wystawie Champion of Champions! Zdobyliśmy CWC i tyluł Zwycięzcy Rasy!

Niestety ras nieuznanych nie zaproszono na finaly, mimo to był to dla nas bardzo miło spędzony czas.

Wystawa na bardzo wysokim poziomie, wspaniała organizacja i nagrody. Na pewno wrócimy tu za rok z naszymi championami

  

 

16/02/2018

W klinice Gogulscy w Borówcu Bona przeszła badanie na dysplazję. Otrzymaliśmy wynik HD: A - biodra wolne od dysplazji.

11/02/2018

CACIB Katowice

Po ponad rocznej przerwie Kala powróciła na ring i to w wielkim stylu! To był nasz debiut w klasie championów, gdzie otrzymała CWC, tytuł najlepszej dorosłej suki i Zwycięzcy Płci Przeciwnej. Bona w klasie pośredniej ocena doskonała i CWC. W wystawie wzięła także udział suczka z naszej hodowli Luxanna, która w klasie szczniąt otrzymałą ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie. Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn!

 

 

07/02/2018

Będą maluszki! Niesamowicie długo przez nas wyczekana, wymarzona ciąża Amber wreszcie potwierdzona!

Zapraszamy do działu Plany Hodowlane!

03/02/2018

Wraz z Boną otwrzyliśmy nowy sezon wystawowy.

Podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Brnie (CZ) zdobyła ocenę doskonała, CWC i tytuł Zwycięzca Płci Przeciwnej (BOS).

Już tylko mały krok dzieli nas od Championa Czech.

28/01/2018

Fantastyczny debiut naszego dziecka. LUXANNA Sambribert zadebiutowała na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Będzinie. W klasie szczeniąt zdobyła ocenę wybitnie obiecującą oraz tutuł: Najlepsze Szczenię w Rasie.

Jesteśmy bardzo dumni z tego debiutu! To piersza suczka z naszym przydomkiem, która rozpoczęła karierę wystawową.

Dziękuję i gratuluje jej właścicielom Marcie i Łukaszowi za perfekcyjne przygotowanie jej do wystawy.

 

16/01/2018

Oficjalnie Hassan - El Flaum Hisan Haydar Champion Polski

15/01/2018

Kala - AŁŁA Diament Jakucji ma już trzy lata! Nasza pierwsza Jakutka.

Champion Polski, Młodzieżowy Champion Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Polski 2015, Zwycięzca Klubu 2016

Nasza duma, radość i szczęście, po prostu perfekcyjna dziewczyna. 

26239530 1949187568663903 8673900743465951722 n

10/01/2018 

Podsumowanie sukcesów wystawowych 2017 roku.

El Flaum HISAN HAIDAR Hassan ukończył Młodzieżowy Championat Polski i Championat Polski oraz zdobył tytuł Zwycięzca Polski. Według rankingu wystawowego Grupy Łajkowej (Łajka Jakucka w Polsce/ Yakutian Laika in Poland) zajął II lokatę na VI w kategorii psów.

BISE BONA Diament Jakucji Bona ukończyła Młodzieżowy Championat Polski, rozpoczęła Championat Czech, zdobyła tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Polski a nasz sukces, z którego jesteśmy najbardziej dumni to BOB na wystawie Klubowej i III BOG ras nieuznanych podczas CACIB Praga (na 18 ras!). 
Według rankingu wystawowego Grupy Łajkowej zajęła I lokatę w kategorii szczeniąt oraz juniorów suk (I/V) i otrzymała tytuł "Szczenię Roku -suka 2017" oraz "Junior Roku - suka 2017" 
Dziękujemy wszystkim, którzy nam kibicują!

07/01/2018

Tak jak w ubiegłym roku i ten zaczynamy od pochwalenia się kolejnym ukończonym szkoleniem przez naszą najmłodszą suczkę Bonę. Pod okiem Jagody Wejchan w OBIfreaks wspólnie ukończylyśmy kurs PIES NA PIĄTKĘ  

 

 

ARCHIWUM 2017